Pseudoimaginarno
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dom Nyeriovcov

5 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 12:17 am

*povzdychne si a zhlboka vdychuje vonu horuceho caju* Preco mi musis pokazit vsetku zabavu? Teraz sa uz ani opit nepojdem... achjaj... *pokruti hlavou, otoci sa, ponatriasa si podusky, co ma za chrbtom a potom sa o ne pohodlne oprie* Tanja, ja ta vobec nechapem. Ako ta moze nieco take bavit? Len sedis za stolom, pripadne na posteli - *uskrnie sa a pokracuje* - cumis do tych znakov a prekladas. Ja to nedokazem vydrzat, radsej by som hned utekala niekam von, aspon sa len prejst. *chlipne si z caju, chyti ho iba do jednej ruky a do druhej vezme akusi tabulku, ktoru jej Tanja podava. Sklopi k nej pohlad a salku s cajom radsej odlozi zasa spat na stolik. Na niekolko sekund sa zahladi na stlpce znakov, ktore maju nieco znamenat, no jej stale v hlave nevyskocilo nic, co by kricalo "ahaaaa"* Ked mne pridu tie runy vsetky rovnake. Ako ich mam pre Nawheeru rozoznat? *ukaze prstom na dve runy, ktore su pod sebou a neskutocne sa podobaju* Napriklad tieto! Pozri, ved su uplne rovnake, pricom jedna znamena strom a druha jastericu.
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ne jún 26, 2011 12:25 am

tomu hovoris zabava *opat sa zasmeje, pokracujuc v triedeni.* mam rada pribehy *mykne plecom* prekladat runy nie su len nezmyselne zapisky o zivote. prelozila som uz milion sag ktore sme v skole nebrali, a vsetky boli uplne uchvatne. nechapem, preco nam davaju prekladat same.. denniky polnohospodarov, alebo co to je *odfrkne, odhodiac dalsi pergamen na kopku nalavo* ber to pozitivne. aspon nemas problemy s transkou *pripomenie jej a na kopku napravo polozi dalsie dva pergameny* hm? * zdvihne pohlad od pergamenu co prave drzi v ruke a naklon isa k Sai aby sa pozrela na tu tabulku* aha, tieto. no to je lahke. pozri, ta co ma strom, ma hore taku malu bodku, presne ako strom ma hore korunu. a tato, to je jasterica. ta ma tuna napravo taku malu palicku, skoro ako chvostik *ukazuje prstom na runy ako hovori, potom sa vrati k triedeniu pergamenov* musis si ich pamatat podla toho, cim to slovo pripominaju. napriklad runa pre dom vyzera ako stvorec bez spodnej strany. to je typicky znak pristreska.
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 12:32 am

Lahke... *odfrkne si a pokruti hlavou* Tebe sa to povie... *zamrmle si, odhrnie si vlasy z tvare, no napriek tomu pocuva Tanjino vysvetlenie. Nakloni hlavu na bok, znova sa pozrie na tie dva znaky a uz jej to pride trosicku zrozumitelnejsie, no naozaj iba trosicku* Dakujem... takze to su dve runy, ktore si zapamatam, no mozno tri s tym domom... *uchechtne sa* Myslis, ze to bude stacit na skusku? Alebo si nieco povymyslam a mozno sa aj trafim. *zahladi sa znova do pergamenu, ale vsetky runy sa jej zlievaju do jednej kopky nezmyslov* Ja mam tiez rada pribehy, ale take, ktore uz niekto pekne prelozil a nemusim sa trapit sama... *znova nakloni hlavu na bok, otoci pergamen o devatdesiat stupnov a hlada nejaku logiku v tych znackach. Bezvysledne* Nemam logicke myslenie. Mne tie znaky nic nepripominaju. *vyhlasi a k transke sa nevyjadruje, to uz preberali nespocetne vela raz, to je asi jedine, co jej naozaj ide bez problemov. Asi to maju v rodine alebo co Very Happy*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ne jún 26, 2011 12:44 am

*dotriedi pergameny a vezme si jeden vlastny, najnovsia saga ktoru vyhrabala uplne vzadu v kniznici. ona uz tu tabulku velmi nepotrebuje, pozna takmer vsetky znaky. * nie, este by si sa mohla naucit slovesne runy, inak neprelozis zhola nic *uskrnie sa. a ze na tie uz je tazke najst nejaku alegoriu...* proste to je len o poznani abecedy. inak to neprelozis *mykne plecom a cita dalej svoju sagu* ved jasne, ked sa nemusis trapit, je to najpohodlnejsie. ale inak sa to na tu skusku nenaucis.. *zamrmle od druheho odseku. ona by prekladala aj vkuse, keby sa jej zachcelo. jej to totiz ide, a este ju to aj bavi* tak chod po jednom a prekladaj si ich s tou tabulkou, pozapisuj si to a nakoniec daj z toho dokopy suvislu vetu *poradi jej este* pozri tu mas *nakukne do toho jej pergamenu* on, dom, ist a toto malicke znamena minuly cas. cize uz mas vetu on isiel domov. a to neni ani take tazke! *vyhlasi s uskrnom, kukajuc dalej do svojej sagy*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 12:59 am

Pf... neni take tazke... *odfrkne si potichucky, pre Tanju mozno nie, ale pre nu je to utrpenie. A hlavne, ked ju nieco nebavi, nevie sa k tomu prinutit. Vzdychne si, zhlboka sa nadychne, vezme brko, cisty pergamen, pergamen, ktory ma prekladat a tu tabulku, co jej dala Tanja. Ma toho nejako vela, a to vsetko kvoli prelozeniu nejakej jednej sprostej vety* No tak podme na to... *zamrmle si popod nos, necha Tanju Tanjou, ta nech si preklada, co chce, ked jej to tak ide. Skoda, ze nemoze ist za nu na skusku, to by bolo super. Zazenie rozptylujuce myslienky a pozrie sa na prvy znak. Nejaka zmes paliciek a bodiek, dokonca je tam nejaky oblucik. So zvrastenym obocim skuma Tanjinu tabulku a po par minutach usudi, ze to bude asi mys. Tak zdvihne brko, napise tie tri pismenka na pergamen a zahladi sa na druhy znak. Tiez jej ten znak nic nepripomina, takze cita tabulku pekne od hora dolu a o niekolko minut pripise za mys dalsie slovo: plot. Nadvihne obocie, uvazuje, co mozu robit tie dve slova popri sebe v jednej vete, ale radsej sa rozhodne neriesit to, mozno to da potom zmysel. Zahladi sa na posledny znak a rozlusti ho. Pripise k predchadzajucim dvom slovam slovo preskocit a teraz je uz uplne zmatena* Mys preskakuje plot? Nie je to nejaka kravina? *spytavo sa otoci k Tanji, je si skoro ista, ze to nebude v sulade s katedralovym poriadkom*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ne jún 26, 2011 1:06 am

to zvladnes *povzbudi kamosku akoby mimochodom pri citani sagy. tato je celkom trefna. je o tom, ako Odin dava svojim detom futhark, runove pismo, aby sa mohli dorozumievat. je to dar. boze, miluje tieto starodavne pribehy! nabuduce sa pusti prekladat sumersky zakonnik alebo co. alebo si precita cely epos o gilgamesovi v originali. ano, to je celkom dobry napad, dvanast tabuliek, to nebude az taky problem...* co? *vytrhne ju Sain hlas* jaka mys? plot? to je blbost, ukaz *nahne sa k nej a pozerana to. chvilu ma chut poznamenat, ze to nie je mys, ale magor, ale nakoniec usudi, ze staci ostat pri zvieratach* to nie je mys, ale pes. pozry, tuna ma taky trujuholnicek, skoro ako papulku. mys ma na opacnej strane este chvostik, vidis? toto tu ho nema. *poklepka na tabulku.* zda sa, ze niekto tu ma zlych susedov *uskrnie sa a vrati sa k svojej sage*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 1:20 am

Vedela som, ze to nebude take lahke... *zasa si povzdychne, dneska sa teda navzdycha, a to su to iba obycajne trojslovne vety, nevie, co bude robit, ked bude mat prekladat nejaku dvojriadkovu. To bude riadny galimatias. No nic, dve slova z troch, stale je to celkom slusny uspech. Po ocku pozrie na hodinky, ktore jej visia na stene oproti posteli a aj by zakvilila, keby tu nemala Tanju, nechce vsak rusit jej sustredenie. Ked pol hodinu preklada jednu vetu, kym prelozi tento pergamen, zostarne aj o styridsatsedem rokov. Zasa musi zahnat rozptylujuce myslienky a prinutit sa sustredit na dalsiu vetu. Zapichne prst pod znak, ktory sa snazi rozlustit a ocami prechadza prekladovu tabulku. Trva jej celu vecnost, kym najde aspon trosku podobny znak, ked ich vsak porovna, zisti, ze sa vobec nepodobaju. Tak pokracuje dalej, az kym pride k poslednemu znaku tabulky. Zda sa, ze je to on, aj ked je dost divne, ze je uplne na konci. Pozrie na preklad a nadvihne obocie, nic vsak nehovori, iba pripise slovne spojenie "zlomene kridlo" na pergamen. Znova skontroluje, ci sa podoba so znakom, co preklada a presvedci sa, ze to asi bude ono. Prelozit dalsie dva znaky jej trva dobrych patnast minut a nakoniec sa na pergamene zjavi veta: "Anjel nelieta so zlomenym kridlom." Vobec netusi, ci to spravne prelozila, a je jej to aj celkom jedno. Ma dost. Odlozi pergameny pred seba na postel, brko hodi k nim a naciahne sa k salke s cajom, ktory uz bude totalne ladovy. Ved zabila tym prekladom neskutocne vela casu* Som totalne vystavena... *prehovori a pozrie na Tanju, ta na rozdiel od nej vyzera uplne sviezo a spokojne*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ne jún 26, 2011 1:29 am

ale bude, len poriadne hladaj *uskrnie sa na nu a vrati sa do svojej sagy. prekope sa cez niekolko odsekov celkov slusnou rychlostou.. dokonca jej nevychadzaju an iziadne blbosti, co je super. cas od casu sa predsalen pomyli a musi troska viac hladat v pamati, kym si spomenie, co je ten znak, ktory jej robi problemy. vacsinou su to tie iste, ale uz ma dost vycibrenu pamat na tie kliky haky, aby jej nerobili vacsie problemy. pri Sainom vyhlaseni zdvihne hlavu od druhej strany pergamenu a vezme ten jej, ten prekladovy. chvilku nan pozera, potom sa zachichoce, a nakoniec sa zacne uplne nesutocne smiat* vystavena? po dvoch vetach? *a smeje sa dalej* jezis, prepac, ja viem ze to nie je pre teba lahke, ale.. *nepodari sa jej celkom prestat sa smiat a chichoce sa dalej* islo by ti to lepsie keby si sa ich naucila naspamat *opat sa uchechtne a pozrie na svoju sagu* alebo mozeme miesto futharku skusit.. japonske znaky *a smeje sa dalej. to sa proste neda. ved aj jej uz ide transka lepsie nez Sai idu runy*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 1:38 am

*skaredo na Tanju zazrie, to si hovori kamaratka, ze sa takto smeje na jej nestasti* Len sa smej... *zahuhle, odpije si z caju a presvedci sa, ze je fakt ladovy. Zavrie teda oci, chyti salku do obidvoch dlani a sustredi sa. Uz parkrat skusala menit teplotu vody, ale lepsie jej to ide z teplej na studenu, zo studenej na teplu je to trosku zlozitejsie. Zhlboka sa nadychne a o par sekund otvori oci. Skusi sa napit a s radostou zistuje, ze uz nie je ten caj taky ladovy. Nie je to sice ta spravna teplota, ale celkom sa to k nej blizi a to jej nateraz staci* To sa ti povie, nauc sa to naspamat, ale tie kliky-haky sa naspamat tak lahko naucit nedaju! Daj sem ten pergamen, prelozim este par viet... *znechutene sa zaksichti, odpije si z caju poriadny dusok a polozi salku znova spat na stolik. S dalsim z nepocetneho mnozstva povzdychov sa pusti prekladat dalsiu vetu. Vsak ona tej Tanji ukaze, ze sa vie prekonat, aj keby ju to malo stat nevieco*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ne jún 26, 2011 1:45 am

prepaaac *odveti este raz a pozrie na svoju sagu. dalej jej myka ustami ako pozera na runy* ja viem, ze to nie je take lahke, ved so mto robila aj ja, ale to vies, ked bude sproti tomu bojovat, nepojdu ti tie runy lepsie, musis sa s tym proste zmierit *s uskrnom jej pripomenie presne co jej Sai rano hovorila o transke. ocividne obe nasli nejake to svoje Waterloo, ako ten mukel v europe pred par stovkami rokov. poda Sai spat jej prekladaci pergamen a dalej sa chichoce. skodoradost je predsalen najlepsia motivacia.. minimalne ked chce clovek nieco dokazat, tak sa do toho oprie aj dvakrat tak usilovnejsie.* na, a vela stastia *opat sa uskrnie a cita dalej tu sagu. ved uz je skoro na konci, zachvilu nebude mat co robit a nakoniec bude musiet vazne prekladat ten epos o gilgamesovi*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ne jún 26, 2011 1:58 am

*zazrie na Tanju este skaredsie, ked jej pripomenie slova, ktore pouzila ona sama rano. Mala radsej drzat zobak a nechat ju, nech sa trapi sama. Potom sa vsak ukludni, ved na to su kamaratky, aby si pomahali hlavne,ked si same pomoct nevedia. Zasa si povzdychne, dnes to bude pomaly jej sposob komunikacie alebo nieco take, viacej vzdycha ako rozprava. A za to vsetko mozu tie hnusne runy* No jedine to stastie budem potrebovat... *zamrmle smerom k Tanji a zasa po ocku kukne na hodiny, uz tu tym zabila neskutocne mnozstvo casu a zda sa, ze este aj zabije. Odozenie pokusitelske myslienky vykaslat sa na to a ist sa radsej prejst k jazeru a znova chyti brko do ruky, pripise zasa niekolko znakov a posnazi sa z toho vykuzlit nejaku zmysluplnu vetu. Stale jej to ide velmi pomaly, ak ma na tej skuske vsetko prelozit, bud eju musiet pisat najmenej dva dni. Potrasie hlavou, nech si precisti mysel a lahsie sa sustredi. V nasledujucich hodinach ticho pretina iba suchotanie pergamenu a skrabanie brka na nom*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Pri jazere

Odoslať  Tanja Antrayee Po jún 27, 2011 9:09 am

*po prekonani transky a magickych run, porieseni elixirov a nakupoch bolo ostatnych par dni mimoriadne.. nemoze povedat ze nudnych, pretoze so Sai sa nudia iba ak je vonku 45 stupnov (to sa nechce nikomu nic robit, nudenie sa je optimalna volba ktora pomenovava potenie z dychania), ani stereotypnych, lebo kazdy den robia nieco ine.. boli to take studijne dni. borili sa s predmetmi na skusky, striedavo skusali svoje skilly vo vareni.. nastastie nemala vela casu rozmyslat nad poskuskovym obdobim, ani nad nejakymi rozptyleniami. este do skusok potrebuje cistu hlavu, potom.. uz moze (chvilu) robit co chce. momentalne relaxuje pri jazere, natiahnuta na chrbate a podopreta v laktoch, pozoruje vlnky a caka na Sai. nie ze by meskala, ale za chvilu uz mozno bude. aj ked sa vkuse ucia, ten chlap jej dako ocividne nejde z myslienok. mozno preto ma taky problem s runami...*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Po jún 27, 2011 9:16 am

*pomalym krokom kraca po evidentne dost vysusenej trave, jemny vetrik sa jej pohrava s letnou suknou po kolena a prefukava tenke letne tricko bez rukavov. V rukach nesie nektarinky, jednu pre Tanju, druhu pre seba a pohladom precesava breh jazera. O niekolko sekund zazrie kamaratku lehnit nedaleko a prida do kroku* Postreh! *hodi nektarinku do vysky, tak aby spadla o niekolko sekund presne na Tanju. Sama sa posadi vedla nej, prelozi si clenok cez clenok a lavou rukou sa oprie, aby udrzala rovnovahu. Potom s chutou zahryzne do nektarinky, ovocie je najlepsi olovrant. A tiche zblnkotanie santivych vlniek je priam balzam na nervy a vycerpany mozog. Veruze ho obidve v poslednych dnoch riadne vycerpavali*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Po jún 27, 2011 9:24 am

*a tak predsalen rozmysla, pozorujuc vlnky. voda nikdy nebola jej laskou, aj ked je to velmi prijemna materia. taka zamatova a mnohotvarna... predsa ma radsej zem. je to jedina pevna vec naokoli, este aj ta voda sa meni. je dobre mat pod sebou nieco pevne na statie. pripadne na polihovanie, ako teraz. z rozjimania ju vytrhne cisi pokrik a vzapati jej na brucho dopadne nejake ovocie, po chvilke ho identifikuje ako nektarinku* inak ahoj *usmeje sa na kamosku sadajucu vedla nej* pre koho si sa tak nahodila? snad nie pre mna *uskrnie sa a dalej pokukuje po vlnkach. sukne nie su velmi styl ani jednej z nich. ked pripeka, su celkom prakticke, ale.. aj tak. nied nad sortky*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Po jún 27, 2011 9:34 am

*znova zahryzne do nektarinky, az jej stava vytryskne na tricko. Som ja riadne masuro... prebehne jej hlavou a usilovne zuje, prehltne a druhou rukou si utrie stavu z ust, aby svojim satam nesposobila este vacsiu ujmu, ako sa jej uz podarilo* Myslim, ze moje oblecenie uz netreba komentovat... *povzdychne si, odhodi kostku niekam do vody, vyzuje sa a naboso prejde k vode. Cupne si k okraju, namoci ruky a privrie oci, vychutnavajuc si ten pocit, ked jej voda obmyva ruky. O niekolko sekund sa privali silnejsia vlna a namoci jej bose nohy aj spodok sukne. Nadhera. pomysli si a prstami sa hra s vlnkami*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Po jún 27, 2011 9:44 am

*pusti sa do darovaneho olovrantu, zotrvavajuc v tichu. zda sa jej ,ze sice cosi pocuje, ale nakoniec to zazenie rukou akoze je prepracovana* aj tak by som si nejaky komentar poprosilaa *zatvari sa nevinne. rada by vediet viac, ale ked nic.. tak nic. zazenie sa rukou a odhodi kostku podobnym stylom ako Sai, dokolenackuje k vode a umyje si ruky, utruc ich o spodok tricka.* vsak? je tu krasne *najma po tolkom uceni.. doda si uz sama pre seba. myslienky jej nachvilu zabludia k transke, mravcom a zubozenym veverickam, ale zavrie oci a potrasie hlavou. chudatka uz su vsetky zasa mravcami a prinajhorsom ich niekto omylom zaslapol, alebo sa im zrutila podzemna chodbicka. snad ich nic horsie nepostihlo.*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Po jún 27, 2011 9:51 am

*jemny vetrik jej sfukava dlhe vlasy do tvare, ona to vsak ignoruje a dalej si maca ruky v prijemne chladnej vode* A aky komentar mas na mysli? *tvari sa, ze nezaregistrovala naznaky v jej hlase... Mozes sa snazit, kolko chces, Tanja, o Jamesovi ti rozpravat nebudem, akurat by si sa smiala... zastraja sa v duchu a mimovolne prikyvne na jej komentar o krasach jazera. Akosi jej nedocvakne, ze je zvlastne, ze to spomenula, aj ked o nadhernom prostredi iba rozmyslala sama pre seba. Ked sa prizenie dalsia znova o cosi vacsia vlna a poriadne ju ospliecha, s usmevom na tvari sa postavi a nastavi tvar slnku* Takto by som vedela relaxovat cele dni, aj tyzdne... bez starosti, ziadna transka ani premienanie mravcov na vevericky... *povzdychne si a urobi par krokov dozadu, kde zostane stat, uz jej voda neobmyva bose nohy*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Po jún 27, 2011 10:00 am

*povzdychne si nad Sainou akoze nezainteresovanostou* k obleceniu. nie je to zrovna tvoj styl *pokrci plecom a sadne si na paty, nahrbiac plecia aby si mohla macat ruky vo vode. este keby tu tak boli lekna. tie by boli krasne.. pomysli si velmi produktivne. dakosi nema na co mysliet, len rozmyslat nad tym, preco jej kamaratka o tom nechce nic porozpravat. odpoved pride takmer vzapati. trochu sa zhaci a vystrie sa. myslela si, ze taketo veci zrovna riesit nemusia, ked su najlepsie kamosky. jej tuhu uvahu nezazenie ani Saina dalsia poznamka o relaxe. mravce su mravce.. nechapem, naco z nich robit vevericky, pomysli si mrzuto. neznasa transku! ale nad tou teraz neuvazuje* vies, ze mne to mozes povedat. preco by som sa ti smiala? to predsa kamosky nerobia *zamraci sa na nu. mozno by bola trolinku ironicka, ale teraz pred skuskami jej to musi kazdy odpustit. nema dobru naladu a potrebuje, aby sa ja Sai sustredila, aby to zvladli obidve*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Po jún 27, 2011 10:45 pm

Ved je teplo, nebudem sa predsa smazit v nejakych nohaviciach... *povie nakoniec, aj ked nie je rada, ked sa pretriasa jej oblecenie. Nahodou, v skrini ma este niekolko sukni a cuduj sa svete, dokonca aj siat. To, ze ich zatial velmi nenosila, je vedlajsie. A mozno prave teraz zacne, ved za chvilku bude po skuskach a mala by zacat premyslat nad svojim zivotom. Nemoze donekonecna behat po vonku v sortkach a vytahanych trickach* Lekna? No hej, krasne by boli, ale pri tychto vlnach by tu nevydrzali, tie maju radsej pokojnejsie vody. *odpovie na jej dalsiu myslienku bez rozmyslania, znova sa posadi, upravi si suknu na vystretych nohach, aby sa pekne od slniecka vysusila*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ut jún 28, 2011 7:49 am

ved dobre, dobre, ako povies *mykne plecom. to dievca je plne zatate. zda sa, ze z nej nic uz viacv nedostane, teda nic viac ako "aj tak o mne nevie, aj tak by mna nechcel, aj tak by si sa mi smiala." to uz vazne musi byt mimo, ked si nieco take o nej mysli. no nic, necha to asi par dni dychat, mozno potom, po zbytocnom strese by sa Sai na nieco odhodlala.. skoda. trochu ju to aj mrzi, ze kamoska jej takto neveri, ale... nic s tym momentalne asi neurobi, zbytocne prehnane presviedcanie, nema pointu, aj keby vkuse hopvorila dookola pravdu pri jej dalsich slovach sa zarazi* ale ja som o leknach nic nehovorila. alebo.. alebo hej? *poskriabe si h;lavu. urcite nad tym rozjimala. vazne to aj povedala nahlas? ten moment si vazne nepamata, a to ani nepila*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ut jún 28, 2011 8:52 am

*zrelaxovane posedava, zakloni hlavu az sa jej vlasy pomaly dotykaju zeme a zavrie oci, vychutnavajuc si teplo slnecnych lucov na svojej tvari. Je rada, ze si toto popoludnie dali volno, uz ma veru plne zuby vsetkej tej transky, carovania, elixirov a najma tych hnusnych run. Sice uz trochu pokrocila, no stale ma dojem, ze ak nepride na to, ako si niekde schovat aspon zmenseniny Tanjinych tabuliek, tou skuskou neprelezie. Tichucko si vzdychne a pri dalsich Tanjinych slovach o to m, ze o leknach nic nehovorila, otvori oci, zdvihne hlavu a pozrie na kamaratku* Povedala si "este keby tu tak boli lekna. tie by boli krasne" ... ved som ta pocula! *pokruti hlavou* tebe tusim to studium lezie na mozog... *zatvari sa mudrlantsky a zahladi sa na vlnky santiace na hladine jazera. Musim sem chodievat castejsie, je to uzasny relax... pomysli si a sama pre seba sa usmeje*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ut jún 28, 2011 9:49 am

neviem, komu to tu lezie na mozog, ale ja som o ziadnych leknach nic nehovorila. *zamracene pozera na vodu. nie, hovorila len o obleceni, o tom, ze sa nebude smiat. stale nechape, kde to Sai nabrala* to hej.. je to tu parada. ziaden stres, ani hluk *priyvne. mali by sa sem obe vyberat castejsie, najma ked tolko studuju. nie je to fer, ze ked sa clovek pripravuje na skusky, musi sa tolko ucit. keby sa ucili priebezne, a keby sa tvarili ze to maju vetko radi a ze im to nerobi problemy, hned by to islo rychlejsie. lenze nie.. povzdchne si v duchu. je to skutocne na nic*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ut jún 28, 2011 9:56 am

*zamraci sa, ked jej Tanja dementuje informaciu, ktorou si je stopercentne ista. Zvlastne sa na nu zahladi, zacina jej docvakavat, ze tu nieco nie je v poriadku. V tej chvili pocuva jej slova, ktore su akoby odpovedou na jej myslienky. Zarazi sa, odhrnie si vlasy z tvare a zamysli sa. A vtedy do jej mysle prenikne akasi cudzia myslienka. Teraz si je uz uplne ista, ze je to cudzia myslienka, kedze sa na to sustredi. Tanja? Ja mam dojem... ja asi pocujem tvoje myslienky... pomysli si, oci upiera na kamaratku, caka na jej reakciu, caka, ci to funguje a ci pocula jej myslienku*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Tanja Antrayee Ut jún 28, 2011 10:04 am

*chvilku nad tym potichu uvazuje. nie, urcite nic nehovorila. urcite nie. to je blbost. nepamata si, ze by otvarala usta vobec kvoli nejakej takej leknovej informacii. a potom zacuje nieco, ako keby Sai nieco povedala, lenze Sai nic nehovori, pretoze sa na nu prave pozera, a pokial nema halucinacie (co by bolo celkom mozne, kedze je neskutocne nevyspata a nesustredena na veci co robi kvoli tomu, ze musi casto myeliet na ucenie), tak pocula nieco co Sai nepovedala..* tak to si zo mna robis srandu, *vydychne neveriacky a pravdupovediac, velmi skepticky. aj ked je blbost to popierat, zda sa to prilis absurdne*
Tanja Antrayee
Tanja Antrayee

Počet príspevkov : 56
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Imaginarium Dr. Parnassa

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Saraine Nyeri Ut jún 28, 2011 10:10 am

*vyvaluje oci na Tanju a ked si v jej tvari precita riadny chaos a zmatok, lahne si na zem a neskutocne sa rozosmeje* No ... tak... to... ma... podrz! *vyjachta zo seba pomedzi smiech, priam sa vala po zemi, co je jej tak veselo, pre nezaujateho divaka by vyzerala ako riadne sibnuta, co usla z blazinca, ale Tanja to snad pochopi* Ty mi citas myslienky! *vyhrkne, ked sa znova posadi. Ked sa dosmeje, zacne ju zaujimat podstata. Ako je to mozne? Ja tomu vobec nerozumiem... prebehne jej hlavou a vtom ju napadne aj dalsia myslienka. Sakra, teraz si musim davat pozor na to, co si myslim. Co ak sa z mojich myslienok dozvie o Jamesovi? V tej chvili si zakryje usta rukou a aj by jej prislo smiesne to, ake je to absurdne. Vlastne nic nepovedala, ale teraz, ked ju Tanja moze pocut, bude to... no kazdopadne, zlozitejsie*
Saraine Nyeri
Saraine Nyeri

Počet príspevkov : 239
Join date : 22.06.2011
Bydlisko : Nyeri House

Návrat hore Goto down

Dom Nyeriovcov - Stránka 2 Empty Re: Dom Nyeriovcov

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.